KWF en Kruidvat slaan de handen ineen

Leestijd: 3 minuten
Geplaatst op: 01/06/2023

Nu het weer lente is en de zon vaker tevoorschijn komt, staan we meer stil bij de risico’s van uv-stralen zoals huidkanker, huidverbranding en huidveroudering. Uit onderzoek* in opdracht van Kruidvat blijkt dat 9 op de 10 Nederlanders zich bewust zijn van deze risico’s. Toch beschermt lang niet iedereen zich goed genoeg tegen de zon. Slechts één op de vijf mensen geeft aan zich voldoende in te smeren, terwijl één derde zich zelden of nooit insmeert. Om zoveel mogelijk Nederlanders bewust te maken van het belang van een goede zonbescherming slaan KWF en Kruidvat de handen ineen!

Zo zon je verstandig

KWF zet zich al jaren in om advies te geven over verstandig zonnen. Geniet van de zon, maar bescherm jezelf goed tegen de schadelijke straling ervan. De belangrijkste adviezen:

  • Draag zonbeschermende kleding
  • Vermijd de zon tussen 12.00 uur en 15.00 uur
  • Smeer jezelf goed in: elke twee uur met minstens factor 30.

KWF en Kruidvat slaan de handen ineen om zonbescherming te stimuleren. KWF gaat tijdens sportevents en in winkelstraten in gesprek met Nederlanders over goede zonbescherming. Hierbij worden Kruidvat Solait zonbeschermingsproducten uitgedeeld.

Vergeten smeermomenten

Uit ons meest recente onderzoek blijkt dat ongeveer de helft er helemaal niet bij stilstaat dat het op zonnige dagen verstandig is zonnebrandproducten te gebruiken. Zulke ‘vergeten smeermomenten’ doen zich vooral voor tijdens het winkelen (57%), op het terras zitten (45%) of tijdens het wandelen en fietsen (42%).

Daarnaast vergeten zes op de tien Nederlanders zich na het zwemmen vaak opnieuw in te smeren. Ook smeert ruim een derde zich niet in op zonnige dagen in de herfst of winter. Wanneer wel wordt gesmeerd, vergeten we het vaakst de voetzolen (56%), oren (38%) en knieholtes (36%).

Zandkorrels grootste ergernis

Er bestaan twijfels over hoeveel zonnebrandcrème per smeerbeurt nodig is. Bijna de helft van de Nederlanders heeft geen idee dat zo’n zeven theelepels crème bij elke smeerbeurt verstandig is. De Nederlanders die zich zelden of nooit insmeren geven als excuus tijdig schaduw te zoeken (43%), het een onprettig gevoel te vinden (18%) of dat hun huid het niet nodig heeft (27%).
En wanneer we ons dan insmeren, gaat het niet altijd zonder irritaties. De grootste ergernissen zijn voor ruim zeven op de tien Nederlanders de zandkorrels die aan je huid blijven plakken en het feit dat je niet overal zelf bij komt, zoals je rug (58%). Zeven procent van de Nederlanders smeert om deze reden nooit zijn rug in.

Gen Z en Millennials meer bewust van gezondheidsrisico’s

Ongeveer de helft van de Nederlanders zegt snel te verbranden, en dat is niet zonder risico’s. Een te lange blootstelling aan uv A- of uv B-straling zorgt voor schade als huidveroudering en rimpels en kan op den duur ook huidkanker veroorzaken. Uit cijfers van het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) komt naar voren dat het aantal gevallen van huidkanker in de komende tien jaar naar verwachting met 40 procent stijgt. De oorzaak hiervan is overmatige onbeschermde blootstelling aan de zon en zonnebanken in de afgelopen decennia.

Een positieve ontwikkeling is dat bijna één op de drie mensen in de afgelopen jaren vaker zonbescherming is gaan gebruiken. Dat geldt vooral voor de jongere generatie. Zo zeggen bijna vier op de tien jongeren dat zij zich vaker dan voorheen insmeren. Naarmate de leeftijd hoger wordt, geldt dit voor minder mensen. Een kleine 30 procent van de Nederlanders boven de 35 jaar geeft aan zich nu vaker tegen de zon te beschermen.

Conclusie: smeren, smeren, smeren

Je leest het dus goed, je goed insmeren met zonnebrand is iets wat je je hele leven moet blijven doen. Of je nou op een terrasje zit, naar het strand gaat of de fiets naar je werk pakt, zorg ervoor dat je ingesmeerd bent!

*Online onderzoek uitgevoerd door onderzoeksbureau iVOX in opdracht van Kruidvat in maart 2023 onder 1.000 Nederlanders, representatief op geslacht, leeftijd en diploma.

left arrow left arrow
>
close

Vorig Artikel

De paklijst voor elk festival: heb je alles b...
close

Volgend Artikel

Vakantiefilm van Lies in Lloret